• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
image

Çeşitli nedenlerden dolayı botoks yaptırmak istemeyenler için doğal yollarla hazırlanan botoks etkili maske cilde botoksun verdiği etkiyi vermektedir. Bildiğimiz gibi botoks uygulaması aşırıya kaçıldığı zaman ciltte ciddi derecede çirkin sonuçlara yol açmaktadır. Bu sebepten ötürü bazı insanlar botoks yaptırmaktan kaçınırlar. Ancak günümüzde doğal ürünler kullanılarak yapılan maskeler de mucizeler yaratmaktadır.

İlerleyen zamana yenik düşen ciltlerde kırışıklıklar, sarkmalar ya da mimik çizgileri ortaya çıkmaktadır. Bu gibi kırışıklıklardan botoks yaptırmadan  da kurtulabilirsiniz. Üstelik vücudunuza kimyasal madde enjekte etmeden  gençleşeceksiniz Neyle mi, tabi ki botoks etkili maske ile. Bu maske sayesinden en az 15 yaş gençleşirken, cildinize de herhangi bir zararlı madde enjekte etmemiş olacaksınız. İşte size botoks etkili maskenin yapılışı...

Botoks Etkili Maske Nasıl Yapılır?

Botoks etkili yüz maskesi yapmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler; maden suyu, yoğurt, havuç suyu ve mısır nişastasıdır.

Botoks Etkili Maskeni Yapılışı

Maskeyi yapmak için bir kaba  mısır nişastası le maden suyunu ilave ederek, mısır nişastası eriyene kadar iyice karıştırılır ve karışımın kalınlaşması için soğumaya bırakılır. Karışım soğuduktan sonra  havuç suyu ile yoğurt da ilave edilerek pürüzsüz bir krema kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve maske yapımı bitirilir.

Botoks Etkili Yüz Maskesi Nasıl  Uygulanır

Öncelikle bazı ciltler hassas yapılı olduğundan dolayı doğal  ürünler olsa bir takım alerjik sorunlar meydana gelmektedir. Bunun önlemek için yaptığınız maskeden cildinizin çok ufak bir noktasına uygulayarak, cildinizi maskeye nasıl tepki verdiğini deneyebilirsiniz. Cildinize zarar vermesi durumunda maskeyi kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Botoks etkili maske cildinize hiç bir yan etki yapmadıysa ve kullanmaya karar verdiyseniz o zaman ilk aşama olarak yüzünüzü güzelce yıkayın ve makyaj krem ya da herhangi bir kozmetik ürünü kalmadığından emin olun.

Yaptığınız maskeyi bir fırça ile  boynunuzun taban kısmından alnınız kadar dikey hareketlerle yüzünüze sürün. Uygulama sırasında dairesel hareketlerden kaçının. Sürme işlemi bittikten sonra  20 -30 dakika kadar bekletin Kuruduktan sonra  yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskeyi çıkartın.