• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
image

İlerleyen yaş ile birlikte kırışıklıklarda artmaktadır. Bu can sıkıcı durumdan özellikle kadınlar çok rahatsızlık duymaktadır. Daha canlı ve genç bir görünüme sahip olmak isteyenlerin ilk başvurduğu işlem botoks olmaktadır. Yüzdeki kaslara uygulanması ile birlikte cildin daha diri ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Genellikle göz çevresindeki kırışıklıklar kadınları daha çok huzursuz etmektedir. Cilde sağlanan genç görünüm sayesinde öz güven duygusu daha da yüksek olmaktadır. Kaz ayaklarının giderilmesinde çok etkili olan botoks yöntemi uzman doktorlar tarafından hijyenik ortamlarda uygulanmalıdır. Kişilerin yaşına ve uygulanan bölgeye göre bu işlemin kalıcılığı değişmektedir. Hamile ve emziren bayanlar için bu yöntem kesinlikle önerilmemektedir.

BOTOKS İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Çok kısa bir süre içinde kolayca botoks işlemi yapılabilmektedir. Sadece 10 ya da 15 dakika içinde olması mümkündür. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir acı ve sızı hissedilmemektedir. Hastalar işlemin ardından günlük yaşamına devam edebilmektedir. Sadece bu işlemin yapıldığı gün spora, havuza, kuaföre ve saunaya gidilmemesi önerilmektedir. Ayrıca uyurken yüzüstü yatılmaması da dikkate edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Bir hafta içinde botoksun tam olarak etkisi gözle görülür hale gelmektedir.

BOTOKS NERELERE UYGULANIR?

Alın, kazayağı, boyun, kızgınlık çizgisi, terlemeyi önlemek ve kaş kaldırmak için botoks uygulaması yapılabilmektedir. Gayet kolay olan bu işlem sayesinde gençleşmek mümkün olmaktadır. Kaslarla ilgili olan hastalıklara da iyi gelen bir işlemdir.

BOTOKSUN RİSKLERİ VAR MIDIR?

Her uygulamanın risk durumu mutlaka bulunmaktadır. Botoks yapılırken enjekte edilen madde insan vücudu için bazı risklerin oluşmasına neden olabilmektedir. Ama burada önemli olan doğru doktoru bulabilmektir. Deneyimli ve alanında uzman bir doktor tarafından uygulanan botoks işlemi hiçbir risk taşımamaktadır. Botoksun zararlarına maruz kalmamak için en doğru adresi tercih etmeniz gerekmektedir.