• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
image
Mezoterapi; vitamin, mineral, antioksidan ve hyaluronik asidin birlikte mikro enjeksiyon tekniği ile cilt altına enjekte edilmesi işlemine verilen addır. Genelde bayanların daha sık başvurduğu bir yöntemdir. Toplamda üç çeşidi bulunan bu tedavi yönteminin normal diyetle zayıflamanın iki katı hızında inceltme sağladığı birçok uzman tarafından dile getirilmiştir.

Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları da tedavi edilebilmektedir. Dolaşımın düzelmesiyle lenfatik sistemin canlanması ve  cilt altında birikmesi ile yağ hücrelerini sıkıştırıp dolaşımları ve metabolizmaları bozan çoğalmış atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlar. Mezoterapinin üç çeşidi olduğundan etkisini ne zaman göstereceği değişkendir. Bunlardan biri Yüz Mezoterapisidir. 15 günde bir seans olmak üzere toplam 2 ay'da 4 seans sürmektedir. Bir diğeri ise Saç Mezoterapisidir, yaklaşık 8 ile 10 seans olarak değişir ve her seans toplam yarım saat sürer ve diğer Mezoterapi türü olan Vücut Mezoterapisi ise 10 günde bir olarak toplam 8 seans sürer. Bu uygulamayı kullanan birçok insana göre mezoterapi etkisi oldukça inanılmaz gelmiştir.

Mezoterapi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler:

Mezoterapi birçok farklı ülkede uygulanan bir kozmetik işlemi olsa da en sık kullanıldığı gözlemlenen yer Latin Amerika'dır.  Mezoterapi yaptıranlarda genelde görülen bazı hususlar şöyledir. 

Acı ve yanma hissi : İşlem uygulanırken enjeksiyon sizin cildinizde tahrişe yol açabilme riskini taşıyor. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak çeşitli derecelerde acıya neden verebilmektedir. Size uygulanan Anestezinin dozu da yine bedeninizin tahammül sınırına göre değişiklik gösterebilmektedir. Enjeksiyonun tedavi edici özelliklerinden ötürü derinin alt kısmında yanmalar gerçekleşebilir. Neyse ki bu olaylar geçicidir ve bir kaç gün içerisinde etkilerini yitirirler. 
Morarma Ve Şişme : İşlem uygulandıktan sonra çok sık görülen morarma ve enjeksiyon bölgesinde şişlik oluşmasıdır. Ve bazı durumlarda batma hissi de meydana çıkabilmektedir. Bu problemlere çözüm olması için bazı kremler veya ilaçlar kullanılabilmektedir. Bazı kişilerde mezoterapi etkisi tedavi sonrası ilk bir kaç gün de vücudun hemen her yerinde kaşıntılar ve kızarıklıklar da oluşturabilmektedir.

Mezoterapinin Yan Etkileri:

Mezoterapiye bağlantılı olarak ciltte geçici renk değişiklikleri ve uyuşmalar meydana gelebilir. Bazılarında ise mide bulantısı bazılarında ise doku üzerinde kan ile dolu olan bölgesel şişlikler görülebilir. Enjeksiyon bölgesinde yaranın iyileşmesinin ardından yara izleri kalabilir ve estetik açıdan size sorun teşkil edebilir. Enjeksiyon yapılmadan önce cihazın uzmanca sterilize edilmemesinden kaynaklanan ciddi enfeksiyon oluşumunun gözlemlenmesi de mezoterapi zararlarına örnek gösterilebilir.