• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
image
Zayıflamak isteyenler için en kısa sürede ve kalıcı şekilde kilo vermeleri çok önemlidir. Hızlı bir şeklide kalıcı kilo verilmesi için çok fazla yöntem sürekli gündeme gelmektedir. Zayıflamanın kalıcı bir şekilde sağlandığı en etkili yöntemlerden bir tanesi de iğneli ve iğnesiz mezoterapi ile zayıflama yöntemidir. Bu yöntem etkili bit yöntem olup alanında uzman bir doktor tarafından uygulandığında çok iyi sonuçlar verir.

Mezoterapi Tedavisi Uygulaması

Mezo kelimesi kelime kökü olarak orta demektir. Bu yöntem isminden de belli olduğu üzere cildin orta tabakası üzerinde yoğunlaşılarak yapılan bir yöntemdir. Mezoterapi ile zayıflama genellikle iğne ile yapılsa da son zamanlarda iğne yardımı olmadan da mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Mezoterapi yöntemi ile vücudun orta kısmına enjekte edilen ilaçlar zayıflamaya yardımcı olur. Bu ilaçlar şu özelliklere sahiptir; metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımını sağlayan lipaz enzimini aktive eder ve kan dolaşımını hızlandırıcı özelliklere sahiptir. İlacın sağladığı bu özellikler sayesinde yağ yakımı hızlanır ve zayıflama gerçekleşir. Selülitler de yağ hücrelerinden oluştuğu için selülitlerinde azalmasını sağlamaktadır.

Mezoterapi İle Zayıflama

Bu yöntemin uygulanmasında kullanılan iğneler, uygulandığı bölgeye ağrı ve acı vermez. Mezoterapi ile zayıflama yönteminde kullanılan iğneler acı hissi oluşturmayacak kadar az bir his vermektedir. Bu yöntem uygulanması sırasında anestezi yapılmasına ihtiyaç duyulmaz. Mezoterapi yöntemi üçüncü seans ile hemen kendisini göstermektedir. Üçüncü seans ile gözle görülür değişikliği fark edeceksiniz. Bu yöntemin uygulanası mutlaka alanında uzan bir doktor tarafından olmalıdır. Çünkü bu yöntemde vücuda enjekte edilen ilaç dozları çok önemlidir. Kullanılan ilaç çeşidi ve dozajı mutlaka uzman tarafından tercih edilmelidir. Mezoterapi ile zayıflamada yanlış bir uygulama ile istenmeyen sonuçlar oluşabilir ve bu durum da zayıflamak isteyen kişide sorunlara neden olabilir.