• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
image

Güzellik kavramının içini dolduran temel unsurlardan biri de saç ve saç sağlığıdır. Herkes sağlıklı saçlara sahip olmak isterken, günümüzde en çok karşımıza çıkan sağlık sorunlarından biri sağlıksız saç derisi ve cansız saçlar olmaktadır. Saç tellerinin incelmesi ve saçların dökülmeye başlaması bir şeylerin ters gittiğinin habercisidir. Saç dökülmesinin altında yatan sorun incelendikten ve uygun tedavi yöntemi uygulandıktan sonra, saç dökülmelerinde ve cansızlaşan saç yapısını onarmada mezoterapi kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir. Peki, saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi; saç köklerinin daha sağlıklı saç telleri üretmesi hedeflenerek yapılan bir uygulamadır. Saçlı deriye, saçın ihtiyacı olan, vitamin, mineral, amino asit ve protein gibi saçın yapı taşlarından oluşan solüsyonun, mikro enjeksiyon yöntemleriyle, direkt olarak enjekte edilmesi işlemidir. Saç mezoterapisi ülkemizde yaklaşık olarak 20-25 yıldır uygulanan bir yöntemdir. PRP ile birlikte uygulandığında ise yeniden saç çıkarma oranı %20'den %40'a kadar yükselebilmektedir. 

Saç dökülmesine ve saçların cansızlaşmasına sebep olan ciddi bir hastalık söz konusu değilse saçlar mezoterapi yöntemi ile tekrar eski sağlığına kavuşturulabilir. Uzun süreli ilaç kullanımına bağlı dökülmelerde ise ilaç kullanımı bittikten sonra saçlar mezoterapi yöntemiyle çok daha kısa bir sürede eski sağlığına kavuşabilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral gibi maddelerin kişinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde özel olarak hazırlanması ve saç derisine mikro enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Mezoterapi diğer tedavi biçimlerine kıyasla daha hızlı sonuç verir, bölgesel olarak uygulandığı için direkt soruna yönelik çalışır. İlaç tedavilerinde ise süreç uzar, harici saç tedavilerinde ise tatbik edilen karışımın cilt tarafından emilim oranı oldukça düşüktür. 

Saç mezoterapisi ortalama 6 seans içeren bir kürdür. Uygulamalar ilk seans ve sonraki seans arasında en az 3 en fazla 15 gün olmak kaydıyla birbirini takip eder. Uygulama sıklığına doktor karar verebilir. Kısa sürede daha etkili sonuç almak isteyen hastalarda PRP uygulaması mezoterapiye eşlik edebilir. Saç mezoterapisi  lokal anestezi altında, tecrübeli doktorlar tarafından yapılan bir uygulamadır, kişiye özel bir uygulama olduğu için fiyatlandırma da kişiye özel olacaktır. Herkese uygulanan saç mezoterapisi farklılık göstermektedir o yüzden net bir fiyatlandırma mümkün değildir.