• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

AKUPUNKTUR

img

AKUPUNKTURLA DAHA İYİ BİR YAŞAM

Geleneksel akupunktura güncel bir bakışla sizleri hiç olmadığınız kadar sağlıklı ve huzurlu hissettirecek bir yolculuğa çıkartıyoruz. Bize geliş nedeniniz ister ağrılarınız, ister uykusuzluk, isterse kozmetik amaçla olsun sizi bedeniniz, ruhunuz ve beslenmenizi holistik yani tümüyle değerlendiren bir programa alıyoruz. Bu programla rekabetin ötesinde ve makul bir fiyatla sizlere eşsiz bir akupunktur deneyimi sağlıyoruz. Biz ise hayatlarınızı daha iyi hale getirmiş olmanın bize verdiği mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz.

AKUT VE KRONİK AĞRILAR

Geçmek bilmeyen boyun, omuz, bel, eklem ve vücut ağrıları yaşam kalitemizi düşürüyor. Alınan medikal tedaviler bizi ilaçsız yaşayamama endişesine sürüklüyor. Ağrıların akupunktur ile azaldığı yapılan yüzlerce bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır. Hem de kullanılan ilaçlar gibi yan etkiler oluşturmadan…

SPOR YARALANMALARI

Akupunkturun burkulma, şişlik, tendinit ve kas zorlanmaları gibi çeşitli spor yaralanmalarının iyileşmesini hızlandırdığı ispatlanmıştır. Ağrıyı hafifletir, kan akışını artırarak bölgedeki enflamasyonu (iltihaplanma) ve ödemi azaltır. Böylece daha hızlı toparlamanıza ve günlük aktivitelerinize dönmenize yardımcı olur.

UYKU SORUNLARI

Uykusuzluğa neden olan birçok neden vardır. En sık karşılaştığımız ise kronik stresin sonucunda gelişen uykusuzluktur. Uyku bozukluğu stresi artırabilir ve bizi depresif bir moda sürükler. İş hayatı, ev hayatı, sosyal aktiviteler, aldığımız kararlar, kısacası hayatımızın her alanı etkilenir. Akupunkturun kullanımı ile uyku düzeninizin yeniden sağlanabildiği yapılan araştırmalar ile gösterilmiştir.

SIKINTI VE STRES

Stres maalesef günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Trafikte, banka sırasında, bazen de sebepsizce ortaya çıkabiliyor. Kontrol edilmediğinde ise ciddi endişe bozukluklarına ve öfke kontrol bozukluklarına neden olabiliyor.

Stresle baş etmede zorluk çekiyorsanız iyi bir haberimiz var; akupunkturun serotonin miktarını (mutluluk hormonu) artırdığı ve böylece stresi azalttığı gösterilmiş, kaygı, gerginlik hissi, baş ve boyun ağrısı, kilo alımı ve uykusuzluk gibi strese bağlı oluşabilecek çeşitli kronik durumların başlamasını da önlediği kanıtlanmıştır. Akupunktur, stres ve anksiyete ile ilgili semptomların tedavisinde doğal bir yaklaşım isteyenler için güvenli ve etkili bir seçenek sunar.

BAŞ AĞRILARI VE MİGREN

Akupunkturun kontrol edilemeyecek sıklığa ulaşan ağrılarınızı azalttığı gösterilmiştir. Acil servislere başvurmadan geçmeyen migren ataklarının evde bazen tek doz ağrı kesiciyle bazen de hiç ilaç kullanmadan geçtiğini fark edeceksiniz.

RAHATLAMA- RELAKSASYON

Akupunktur, vücudun parasempatik sinir sistemini de düzenler. Vücudumuzun istirahat, sindirim ve iyileşme sistemlerinin kontrolü parasempatik sistem sayesinde gerçekleşir. Akupunktur ile parasempatik faz aktive olur. Böylece hem vücudunuzun rahatladığını hissedersiniz hem de sağlığınızı korursunuz. Bu amaçla düzenli akupunktur seansları (ayda 2 defa) önerilir.