• Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul
  • +90 212 231 46 90
  • +90 533 658 96 87
  • info@blissistanbul.com
Harbiye Mah. Maçka Cad. Tuncer Apt. No:29/9, Nişantaşı, 34467 İstanbul

SAÇ EKİM

img

Saç Ekimi Uygulaması

Dolgu; ciltteki bozuklukların tedavi edilmesi için uygulanan ve insanlar tarafından çok fazla tercih edilen bir tedavi yöntemidir..

Saç ekimi, genetik faktörler, deri hastalıkları, saçlarda oluşan açıklıklar ile dökülen saçların, kişinin kendi saçlarından alınan dokunun klonlanarak doldurulması işlemidir.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi; genetik faktörler, deri hastalıkları, çevre faktörleri, zamanla saçlarda oluşan boşluk ve açıklıklar ile dökülen saçların, kişinin kendi saçlarından alınan dokunun klonlanarak doldurulması işlemidir.

Etkisini hemen gösteren dolgu uygulaması yaklaşık 20-30 dakika sürer. Hasta bu uygulamanın ardından kolaylıkla günlük yaşamına geri dönebilir.

SAÇ EKİMİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Saç ekimi yapılacak kişinin ekilecek saç ihtiyacı ve bölgesi belirlenir ve ardından saçlar traş edilerek kısaltılır.

Alım yapılacak bölge lokal anestezi yapılarak uyuşturulur, FUE yöntemiyle saç ekimi herhangi bir kesim yapılmadan saç köklerinin, saçlı deri üzerinden küçük çaplı aletlerle (punch) teker teker alınır.

Ardından alınan greft sayısı kadar ekim yapılacak bölgeye greft kanalları açılır. Açılan kanallara bu greftler teker teker yerleştirilir. Bu işlemler yaklaşık 6- 8 saat sürer. Bir seansta ortalama 1500 ile 4500 greft nakledilebilir.

SAÇ EKİMİ UYGULAMASI SONRASI NELER YAPILMALIDIR?

Enseden alım yapılan bölge pansuman yapıldıktan sonra sargı bezi ile kapatılır. 2-3 gün sonra sargılar açılır ve saç yıkama işlemi yapılır. Daha sonra hasta hergün evde saçını kendisi yıkar.

SAÇ EKİMİNDE FUE YÖNTEMİ ETKİLİ MİDİR?

FUE yöntemi saç ekiminde uygulanan en başarılı yöntem olarak kabul edilir. FUE yönteminin başarısı ekimi yapan doktorun ve ekibinin tecrübesi, tekniği ve titizliği ile doğru orantılı olarak değişir. Ekilen saçlar hastanın kendi doğal saçlarıdır.

Dikiş izi yoktur ve normal koşullar altında ömür boyu kalıcı olması beklenir.

FUE yönteminin en önemli avantajı ekilen saçların tamamen doğal görünmesidir. Saç ekiminden yaklaşık 3 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar ve bu süreç 12-14 aya kadar devam eder ve sürecin sonunda saçlar arzulanan şekline kavuşur.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENMEKTEDİR?

Saç ekimi fiyatları uygulanacak tedavi şekline, uygulama yapılacak kişiye ve kişinin saç yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Formu doldurarak saç ekimi randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.