+90 212 231 46 90 +90 533 658 96 87
AppoIntment Request Randevu Talebi
Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj; kaş, dudak ve kirpik diplerinde makyaj görüntüsü sağlamak için uygulanan yada sadece daha estetik, belirgin ve simetrik bir görünüm kazanmak için yapılan bir çeşit dövme sanatıdır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj daha çok kipriklere, kaşlara ve dudak çevresine uygulanan ve estetik açıdan daha güzel bir görüntü kazanmak için yapılan geçici dövmelerdir. Tamamen doğal pigmentlerin kullanıldığı bu işlem  ayrıca yara, yanık izi kamuflajında da tercih edilir. Uygulama sonrasında hasta çok kısa bir süre içerisinde günlük yaşamına geri dönebilir.

Seçilen tekniğe ve boyaya göre kalıcılığı 1 ila 3 yıl arasında değişiklik gösterir.

Kalıcı Makyajın Dövmeden Farkı Nedir?

Kalıcı makyaj ile dövmenin en büyük farkı; uygulama yapılan kişide boyanın bırakıldığı bölgedir. Dermal tabakaya boyanın bırakıldığı dövme uygulamasında, bu teknik sayesinde uygulamanın ömür boyu kalıcılığı sağlanmaktadır. Kalıcı makyaj ise hücreler yenilenme işlemi yaptıkça boya pigmentleri de yok olarak vücuttan atılması sağlanır. 

Kalıcı Makyaj Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanır? 

Kalıcı makyaj; kaş, eyeliner, dudakta uygulandığı gibi, diğer medikal uygulamalarda da kullanılmaktadır.. Bunlar;  Areola (meme başı ucundaki renkli halka) çalışmaları, mastektomi (meme alınması) sonrası yapılan meme ucunun renklendirilmesi, Vitiligo, Allopecia, yara izleri ve cilt lekeleri.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kalıcı makyaj fiyatları size uygulanacak olan uygulamaya ve tedaviye göre farklılık göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Formu doldurarak kalıcı makyaj randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Kalıcı Makyaj uygulaması için randevu talebi oluşturabilirsiniz

* Doldurulması gereken alanlar