+90 212 231 46 90 +90 533 658 96 87
AppoIntment Request Randevu Talebi
Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi; kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitamin, antioksidan ve kıl köklerini besleyici bazı ilaçların hastanın kafa derisine uygulanması işlemidir.

Saç Mezoterapisine Nedir?

Saç mezoterapisi, kıl köklerinde bulunan ve bu köklerin beslenmesini sağlayan vitaminlerin, kan dolaşımını arttıran bazı özel ilaçların ve antioksidanların 2 veya 4 mm’lik ince uçlu iğneler ve enjektör ile direkt olarak kıl köklerine verilmesine işlemidir. Hücresel metabolizmayı uyaran bu uygulama sayesinde dokuları tekrar canlandırmak için uygun zemin hazırlanır.

Saç mezoterapisi, saçlarda oluşan dökülmeyi ve azalmayı kontrol altına almak ve önlemek için başarılı bir ek tedavi uygulamasıdır. Sonuçları gayet başarılı olan saç mezoterapisinin son yıllarda daha fazla uygulanmaya başlanmış olması bunu kanıtlar niteliktedir.

Saçın gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineral vb. maddelerin eksikliklerinin doldurulması ile hasta daha dolgun, daha hacimli ve daha parlak saçlara sahip olur. Saç mezoterapisi uygulamasında yan etki riski oldukça azdır.   

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Mezoterapisi, bayanlarda ve erkeklerde de uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi; strese bağlı olarak saçlarında dökülme yada azalma meydana gelen, mevsimsel ya da metabolik nedenlerle saçlarında dökülme yada azalma meydana gelen veya hamilelik sırası ve sonrası saçlarda meydana gelen ani dökülmelen hastalar üstünde uygulanabilir.

Ayrıca saç mezoterapisi; kıl kökünde küçülme yada gelişim evresinde oluşan dökülmelerde, kalıtımsal ve hormonal saç azalma dökülmelerinde destek tedavi uygulaması olarak kullanılabilir.

Saç Mezoterapisini Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi uygulamasında öncelikle saçların yapılacak uygulamaya hazır hale getirilebilmesi için termoterapi yöntemi uygulanır. Termoterapi uygulamasında amaç, saçın derisini yumuşatmak ve saç mezoterapisi uygulamasını kolaylaştırmaktır.

Her kişiye göre farklılık gösteren saç mezoterapisi karışımları, hastanın saçının yapısına ve saçlarında ki dökülme ve azalma durumuna göre özel olarak hazırlanır.

Hazırlanan karışım uygulama tabancası kullanılarak veya uygulama tabancası kullanmadan el ile hastanın kafa derisine enjekte edilir. Uygulama tabancasının bilgisayara olduğu ve verilen karışımın dozunun bu bilgisayardan ayarlanabildiği için el ile yapılan uygulamadan daha başarılı sonuçlar alır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Saç mezoterapisi uygulaması kişiden kişiye göre değişmekte ve hastanın saç yapısıyla beraber hangi dozda uygulanacağına göre belirlenmektedir.Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Formu doldurarak saç mezoterapi tedavisi randevusu alabilir ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi uygulaması için randevu talebi oluşturabilirsiniz

* Doldurulması gereken alanlar